ČESKY / ENGLISH

Kinalisoft s.r.o.

Počítače vidí víc než oči...

BMD Tools 3.0

Seřizovací software, který analýzou obrazu v reálném čase získává charakteristiky obráběcích nástrojů.

TPSys

Oprimalizace detekce poškozených součástek před jejich osazením na desky plošných spojů.

3DWires opti control system

Kontrolní zařízení pro kontinuální kontrolu výrobků vyráběných tažením materiálu.

FoldingRuler opti control system

Kontrolní zařízení pro automatizaci procesu ověřování deklarované délky skládacích metrů.

FindWalker

Nástroj pro unikátní rozpoznávání a identifikaci lidí optickou "nekontaktní" metodou.

Co je počítačové vidění

Jednou z našich hlavních specializací je počítačové vidění, někdy také nazývané analýza obrazu. Jde o velmi moderní technologii, která se plně rozvinula až v posledních letech. Spočívá v počítačové analýze videa v reálném čase, přičemž obraz pro analýzu dodává jedna nebo více kamer. Možnosti zmíněné technologie jsou prakticky neomezené a sahají do celé řady sektorů. Seznam odvětví, v nichž je počítačové vidění využíváno, se navíc stále rozšiřuje s tím, jak zákazníci objevují nesporné výhody této technologie. Hlavními oblastmi využití počítačového vidění jsou kontrola, automatizace, rozpoznávání a velice přesné měření. Konkrétní příklady můžeme hledat například při kontrole deformace obalů výrobků na výrobní lince, automatizaci distribuce materiálů na pás či u rozpoznávání barev nebo kouře při automatickém střežení prostor. Velice přesné měření je zapotřebí například při výrobě tiskových strun pro 3D tiskárny, kde je pro kvalitu následného tisku nezbytné, aby všechny struny měly přesný rozměr. Technologie počítačového vidění zanalyzuje nebo změří cokoliv, co je zachyceno kamerou, a dle vyhodnocení pak automaticky dá pokyn k další požadované akci.

Dozvědět se více

Poslední novinky

Jsme distributory značky VICO

09.05.2017

Naše více než pětiletá zkušenost s telecentrickými objektivy VICO, kdy jsme se mohli v desítkách projektů ubezpečit o skvělých parametrech těchto objektivů, nás dovedla až k rozhodnutí stát se distributorem značky pro...

[více]

Přidej se k nám!

31.03.2017

Naše společnost se neustále rozvíjí a s tím roste i množství zakázek a závazků, které musíme plnit. Proto neustále hledáme nové zaměstnance, kteří hledají výzvy v podobě...

[více]

Již 10 let s Vámi!

28.03.2016

Společnost Kinalisoft dnes oslavila své 10leté výročí. Jsme hrdi na to, co jsme za dobu naší existence dokázali a vážíme si všech zákazníků, kteří nám v počátcích naší existence projevili důvěru. Dnes jsme stabilní společností s...

[více]

Media & ocenění

20.11.2015 / 1. místo na veletrhu Productronica 2015

Náš produkt pro přípravu dat a řízení produkce v procesu osazování SMD součástek na desky plošných spojů MYCenter 3.2 byl oceněn na mnichovském veletrhu Productronica 2015 prvním místem v soutěži Global Technology Award 2015.

10.6. / 1. místo v Šangaji!

Náš produkt MYCenter se na mezinárodním veletrhu v Šangaji umístil na 1. místě v soutěžní kategorii "Software-Production Management". 1. místo na mezinárodním veletrhu je velkým oceněním naší práce!

10.9.2012 / Nominace do WSA Mobile content jako kandidát za ČR

Náš produkt HomeBrain byl vybrán jako národní zástupce do soutěže New Media award!

21.4.2016 / Rozhovor pro Český rozhlas

Český rozhlas se zajímal o naši inovativní technologii na rozpoznávání lidí podle chůze. Vznikl z toho zajímavý rozhovor, který se vysílal 21.4.2016. Rozhovor je zpětně dostupný v archivu zde.

15.4.2016 / Článek na portálu Zprávy z VUT

Portál Zprávy z VUT požádal vedení společnosti o rozhovor na téma "úspěšní absolventi VUT a jejich inovativní firmy". Z rozhovoru vznikl velice zajimavý článek.

14.3.2016 / Článek v časopise MM Průmyslové spektrum

V čísle 03/16 časopisu byl uveřejněn článek o přínosech počítačového vidění v oblasti automatizace a iniciativy Průmysl 4.0: "Průmysl 4.0: Počítačové vidění a jeho použití ve strojírenství".

19.5.2014 / Článek v časopise Konstrukce

V tištěné i internetové verzi časopisu byla uveřejněna naše úvaha na téma "Jak může technologie počítačového vidění pomoci českému strojírenství uspět v konkurenčním světě".

13.8.2014 / Článek v časopise ELEKTRO

V tištěné i internetové verzi časopisu byl uveřejněn náš článek na téma "Výhody počítačového vidění nejsou zatím plně využívány".

9.2.2015 / Článek v časopise Dotyk

V čísle 06/15 časopisu byl uveřejněn článek o naší společnosti s názvem "Učí počítače vidět".

20.4.2015 / Článek v časopise Profit

V čísle 04/15 časopisu byl uveřejněn článek o naší společnosti s názvem "Počítače nahradí oči".

4.12.2015 / Článek v internetovém magazínu 3d-tisk.cz

Internetový magazín 3d-tsk.cz si všiml našeho úspěšného produktu 3DWires opti control system ve svém internetovém článku "Počítačové vidění zkvalitňuje výrobu českých strun pro 3D tisk".

2.2.2016 / Článek v časopise Automa

V čísle 01/16 časopisu byl uveřejněn článek o projektu realizovaném pro společnost Metrie spol. s r.o. s názvem "Jak co nejpřesněji změřit skládací metry?".